Go to: tresc | menu

STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"

 • Powiat pszczyński
 • Suszec
 • Miedźna
 • Pawłowice
 • Goczałkowice-Zdrój
 • Pszczyna
 • Kobiór
 • Bojszowy
 • Orzesze
 • Wyry
 • Bieruń
 • Ornontowice
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

30lecie LEADERa
Pierwsza aplikacja dla doradców rolnych mrolnik.pl

Pierwsza aplikacja dla doradców rolnych mrolnik.pl

Środa, 15 lipca 2015 r.

Wystartowała aplikacja mrolnik.pl z interaktywną platformą wspomagająca pracę doradców rolnych. Innowacyjny system w prosty sposób usprawnia współpracę doradców z rolnikami i pozwala zarządzać gospodarstwem jak dobrze prosperującym przedsiębiorstwem.

Gospodarstwa rolne są coraz częściej zarządzane jak profesjonalne firmy. Potrzebują doradców z różnych specjalności. Korzystają innowacyjnych narzędzi aby planować inwestycje i rozwijać sprzedaż. Teraz mogą znacznie usprawnić swoją pracę dzięki mrolnik.pl, który udostępnił bezpłatną aplikację do zarządzania gospodarstwem dostępną pod adresem: http://mrolnik.pl/register

 Aplikacja mrolnik.pl ułatwia efektywną współpracę doradcy rolnemu z rolnikami. Wspiera ich w planowaniu upraw dla poszczególnych gospodarstw oraz oblicza ich zyskowność na dany rok. Prosty w użyciu dziennik zarządza formalnościami, wystawianie faktur jest bezpłatne, system monituje płatności, upraszcza urzędowe sprawy.

Korzystanie z aplikacji w wersji podstawowej jest bezpłatne dla rolnika. Dalszy rozwój to m.in. uruchomienie rozbudowanej o dodatkowe funkcjonalności wersji Pro (sprzedaż, giełda), która będzie udostępniania odpłatnie oraz bezpłatnej aplikacji mobilnej na telefony komórkowe. Platforma ułatwia dostęp do doradców rolnych oraz specjalistów, informuje o dotacjach oraz zawiera porady jak rozwijać gospodarstwo.

-  mrolnik.pl powstał z inicjatywy rolników, doradców rolnych oraz osób związanych z przetwórstwem płodów skupionych wokół ruchu społeczno - gospodarczego Zdrowa Ziemia. Najważniejszą wartością przedsięwzięcia jest konsolidacja rodzinnych gospodarstw rolnych w celu profesjonalizacji w zarządzaniu gospodarstw. Niska dochodowość jest jedną z barier blokujących rozwój i często prowadzi rolnika do ruiny. Jednocześnie w miastach na nasze płody czekają tysiące konsumentów zainteresowanych bezpośrednimi zakupami. Dzięki funkcjom aplikacji każdy rolnik w szybki, nie wymagający profesjonalnej ekonomicznej wiedzy, sposób zapanuje nad kosztami i zaplanuje realne do osiągnięcia zyski. W łatwy sposób obniży koszty kupując grupowo, a co najważniejsze bezpośrednio dotrze do klientów. Stanie się tak, gdy będzie nas wielu – dlatego zarejestruj się już dzisiaj i korzystaj bezpłatnie z aplikacji mrolnik.pl. Zapraszamy do współpracy wszystkie środowiska, którym zależy na rozwoju polskiej wsi -  powiedział Piotr Krajewski, jeden z pomysłodawców platformy,

Rolnik Łęczycy.

NIEKTÓRE KORZYŚCI I FUNKCJE MROLNIKA dostępne dla doradcy rolnego i rolnika.

 • Wszelkie formalności związane z uprawą skrócisz do minimum, bo pracę za Ciebie wykona elektroniczny dziennik i aplikacja mobilna.

 • Szybko i prosto wystawisz fakturę, ustalisz rzeczywiste koszty działalności.

 • Dzięki modułowi formalności załatwienie spraw urzędowych zajmie Ci tylko kilka minut.

 • Twoja współpraca z doradcą rolnym będzie znacznie wygodniejsza dzięki panelowi doradcy, za pomocą którego będzie on na bieżąco dbał o Twoją technologię.

 • Uzyskasz fachowe doradztwo i dostęp do najnowszej technologii, a biologizując uprawę lub hodowlę drożej sprzedasz lub uzyskasz dostęp do eksportu.

 • Dzięki aplikacji mobilnej lokalni Klienci łatwo odnajdą Twoje gospodarstwo.

Link do rejestracji http://mrolnik.pl/register

W najbliższym czasie planowane są spotkania edukacyjne dla doradców rolnych w całej Polsce, swój udział można zgłaszać pod adresem szkolenia.doradca@mrolnik.pl

Portal oraz platformę mrolnik.pl wykonało Centrum Innowacji Rolnych.

 Więcej informacji:

Beata Milewicz Letson Consulting

Tel.: 508051138

Beata.milewicz@letson.pl

powrót
strony www
Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
PROW śląskie
Kreator
FESTIWAL POLEKU
Bee Friends
Akademia Ziemi Pszczyńskiej
Stacja Regeneracja
© 2011-2022 LGD Ziemia Pszczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone.