Go to: tresc | menu

STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"

 • Powiat pszczyński
 • Suszec
 • Miedźna
 • Pawłowice
 • Goczałkowice-Zdrój
 • Pszczyna
 • Kobiór
 • Bojszowy
 • Orzesze
 • Wyry
 • Bieruń
 • Ornontowice
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

30lecie LEADERa

GOK w Suszcu zaprasza do udziału!

Piątek, 3 września 2021 r.

Poniżej znajdą Państwo informacje nt. bieżących działań GOK w Suszcu.

Wieczór Pieśni Powstańczej

Zespół Śpiewaczy "Pogodna Jesień" serdecznie zaprasza na Wieczór Pieśni Powstańczej z okazji obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego.

W programie Wieczoru znajdują się najpiękniejsze pieśni powstańcze wykonane przez zespoły śpiewacze "Pogodna Jesień", "Radostowianki" i "Mizerowianki" oraz występy zaproszonych gości. Na zakończenie będzie możliwość wspólnego pośpiewania.

Wieczór odbędzie się 9 września 2021 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Z racji limitu miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie GOK lub poprzez portal biletyna.pl.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Zakochaj się w śląskiej tradycji" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".Warsztaty wiązania żuroków

Zespół Śpiewaczy "Pogodna Jesień" serdecznie zaprasza na warsztaty wiązania żuroków - tradycyjnego nakrycia głowy zamężnych Ślązaczek z Ziemi Pszczyńskiej.

Warsztaty poprowadzi Pani Maria Witoszek - ostatnia osoba znająca najstarszą metodę wiązania żuroków, czyli białych, pięknie haftowanych i obrobionych koronką chust, wiązanych na głowach tak, aby z tyłu układała się ozdobna kokarda. To właśnie te nakrycia głowy są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stroju ludowego Ziemi Pszczyńskiej, warto więc poznać technikę ich wiązania.

Warsztat praktyczny poprzedzi krótki wykład Pani Krystyny Pieronkiewicz-Pieczko, podczas którego będzie można poznać wiele ciekawostek dotyczących właśnie strojów ludowych naszego regionu.

Warsztaty odbywają się 18 września 2021 roku o godz. 15:00 w remizo-świetlicy w Rudziczce.

Uwaga! Obowiązuje limit miejsc i zapisy w sekretariacie GOK, tel.: 32 212 44 91. Warsztaty są bezpłatne, a organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Zakochaj się w śląskiej tradycji" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".Tradycyjne gotowanie!

Lubisz piec i robić przetwory? A może dopiero poznajesz ciekawe przepisy i uczysz się sztuki kulinarnej naszych babć? Jeśli tak, to Koło Gospodyń Wiejskich z Suszca serdecznie zaprasza na warsztaty robienia tradycyjnych śląskich słodkości i przetworów!

Warsztaty są kierowane do dzieci od 9 roku życia, młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą prowadzone przez znakomite gospodynie, które nie tylko znają stare i sprawdzone przepisy, ale również różne triki na to, aby wszystko wyszło znakomicie!

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się 13 i 14 września oraz 4 i 5 października w kuchni Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Organizatorzy zapewniają większość materiałów. Obowiązuje limit miejsc, a zapisy są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 602 233 839.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Kuchnia babć Celiny i Teresy" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".Dołącz do Klubu Działań Pozytywnych!

Klub Działań Pozytywnych zaprasza w swoje szeregi nowe wolontariuszki i wolontariuszy! Masz skończone 13 lat i chcesz działać charytatywnie? Lubisz pomagać i angażować się w różne wydarzenia? Dołącz do Klubu Działań Pozytywnych!

Ale zanim zaczniesz z nami współpracować, to zapraszamy Cię na spotkanie organizacyjne 10 września o godz. 17:00 w salce 35 w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, a następnie na cykl szkoleń i warsztatów, dzięki którym dowiesz się, jak działać skutecznie.

Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu: 882 685 120.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy "Akcja-reaktywacja" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanymze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

 

powrót
strony www
Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
PROW śląskie
Kreator
FESTIWAL POLEKU
Bee Friends
Akademia Ziemi Pszczyńskiej
Stacja Regeneracja
© 2011-2022 LGD Ziemia Pszczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone.