Go to: tresc | menu

STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"

 • Powiat pszczyński
 • Suszec
 • Miedźna
 • Pawłowice
 • Goczałkowice-Zdrój
 • Pszczyna
 • Kobiór
 • Bojszowy
 • Orzesze
 • Wyry
 • Bieruń
 • Ornontowice
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

lgd 4Lgd 9zachód słońca A. Siudyrybitwy K. Sektastaw Dulnik Góra
GOK w Suszcu zaprasza na kolejne wydarzenia!

GOK w Suszcu zaprasza na kolejne wydarzenia!

Piątek, 12 lipca 2019 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na Festiwal Vocingers oraz przedstawia Ofertę wakacyjną.

Festiwal Vocingers już po raz drugi będzie gościł w gminie Suszec. Również i w tym roku zapraszamy Was do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, gdzie odbędą się warsztaty wokalne i instrumentalne dla dzieci. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7+. Koszt uczestnictwa w zajęciach to kwota 30 zł (w cenę wliczono drobny poczęstunek). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
WARSZTATY INSTRUMENTALNE I WOKALNE DLA DZIECI:
17 sierpnia 2019 , Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
• 9:45-11:15 - Edi Sanchez
• 11:30-13:00 - Grzegorz Karnas

Równocześnie zapraszamy do wspólnego jammowania przy fotannie na Placu Św. Jana
w Suszcu w dniu 18 sierpnia 2019. Podczas Jam Session wystąpią:
Franciszek Raczkowski - fortepian
Mateusz Szewczyk - kontrabas
Stefan Raczkowski - perkusja
Spotykamy się o godz. 18:00. Na jammowanie obowiązuje wstęp wolny!

Jeśli masz pytania, zapraszamy do biura merytorycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Informacje można uzyskać także pod numerem tel. 32 212 44 91 wew. 21 lub wysyłając maila: kasia@kulturasuszec.pl. Bilety oraz karty zgłoszeniowe na warsztaty można nabyć w sekretariacie.

„Czas na las" to inicjatywa, której celem jest pokazanie dzieciom i ich rodzicom, jak ciekawie można spędzać czas w lesie. W związku z tym zapraszamy całe rodziny na 4 leśne spotkania - za każdym razem zaproponujemy uczestnikom inne aktywności.
W piątek 5 lipca o godz. 10.00 spotykamy się przy leśniczówce w Radostowicach. Tam czekać na nas będzie już leśniczy, który opowie co w lesie można, a czego nie wolno robić. Dla starszych dzieci jest przewidziana także wycieczka w celu zgłębienia wiedzy przyrodniczej. Młodsze dzieci z rodzicami zapraszamy na piknik na skraju lasu. Zabierzcie kocyki, prowiant i przybywajcie!
W niedzielę 7 lipca odbędzie się rodzinny spacer z ornitologiem i fotografem przyrody Marcinem Karettą. Z pewnością uda nam się usłyszeć i zobaczyć fruwających mieszkańców lasu. Jeśli macie lornetki, to zabierzcie ze sobą! Spotykamy się o 9.00 rano na Gwarusiu.
W sobotę 20 lipca o godz. 18.00 przy leśniczówce w Radostowicach rozpocznie się kolejne spotkanie. Towarzyszyć nam będzie Śląsko Bajarka, która zabierze nas w magiczny świat muzyki i opowieści. Żeby było jeszcze bardziej magicznie, rozpalimy ognisko! Zabierzcie przekąski i smakołyki na ognisko!
W sobotę 10 sierpnia odbędzie się ostatnie spotkanie, na którym będziemy chcieli pokazać, że las jest idealnym miejscem na zabawę. Będą gry i zabawy dla całych rodzin, wspólne budowanie szałasu i leśne dzieła sztuki! Każde ze spotkań będzie trwało ok. 2-3 godziny.
W celu zapisu na każde wydarzenie prosimy o zgłoszenia na adres: figleipsoty@gmail.com.
Inicjatywa realizowana w ramach Kulturalnego Wydobycia.

 

Koncert inauguracyjny XIII Festiwal Fide et Amore odbędzie się w Suszcu!
Serdecznie zapraszamy na kolejną ucztę muzyczną w ramach corocznego festiwalu Fide et Amore! Koncert odbędzie się 2 sierpnia 2019, o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu, przy ul. Św. Jana 55.
W tym roku zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru Paradiso w repertuarze: chorał gregoriański i wielogłosowa muzyka liturgiczna.
Wstęp jest bezpłatny!

 

KINO Z KLASĄ
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na cykl spotkań z kinem dla osób 50+.
Projekcje filmowe odbywają się raz w miesiącu, w czwartki o godz. 18:00. KINO Z KLASĄ realizowane jest w ramach projektu KURS NA SZTUKĘ. Spotkania poprzedzone są krótkim komentarzem wprowadzającym. Na KINO Z KLASĄ zapewniamy darmowy transport.
Uwaga ! Począwszy od lipca zmienia się dzień i godzina KINA Z KLASĄ, od tej pory będziemy spotykać się w środy o godz. 18:15.
Podczas kolejnego KINA Z KLASĄ, 17 lipca o godz. 18:15 w sali widowiskowej GOK w Suszcu, odbędzie się projekcja filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona.
WSTĘP WOLNY

Sekretariat Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:30-19:30, w piątki w godz. 8:30 - 18:00. Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 23. Zachęcamy do odwiedzenia naszego facebooka.
Projekt KURS NA SZTUKĘ dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu "Muzyka z duszą"!
Najbliższy koncert odbędzie się 21 lipca
o godz. 18:00 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach. Podczas koncertu przypomnimy sobie szlagiery z lat 20-tych, 30-tych i 40-tych w wykonaniu Joanny Smajdor.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

 

PODWÓRKOWE SZALEŃSTWA DLA NAJMŁODSZYCH

Nie siedź w domu, chodź na podwórko! Gry i zabawy podwórkowe dla dzieci w wieku 3-10 lat prowadzone na terenie całej gminy.
Klub Działań Pozytywnych we współpracy z GOKiem w Suszcu serdecznie zaprasza dzieci od 3 do 10 lat do wspólnej zabawy!
Gra w klasy, berek, chusta animacyjna, zajęcia manualne... i co tylko dusza zapragnie. Zajęcia, podczas których po prostu będziemy się świetnie bawić, będą się odbywały od 2 SIERPNIA do 28 SIERPNIA we wszystkich sołectwach gminy, zgodnie z zamieszczonym poniżej harmonogramem. W razie niepogody zajęcia będą odwołane.

HARMONOGRAM:
RADOSTOWICE - 2 i 23 sierpnia, teren przy parafii
RUDZICZKA - 5 i 19 sierpnia, teren przy Remizo-Świetlicy
KOBIELICE - 7 i 21 sierpnia, teren przy Szkole Podstawowej
KRYRY - 9 i 30 sierpnia, teren przy Remizo-Świetlicy
MIZERÓW - 12 i 26 sierpnia, teren przy Remizo-Świetlicy
SUSZEC - 14 i 28 sierpnia, plac zabaw przy GOKu

Na "Podwórkowe Szaleństwa" obowiązuje limit miejsc, dlatego obowiązkowe są zapisy w biurze GOK: 32 212 44 91, kasia@kulturasuszec.pl.

 

 

 

powrót
strony www
Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
PROW śląskie
Kreator
FESTIWAL POLEKU
Bee Friends
Akademia Ziemi Pszczyńskiej
© 2011-2020 LGD Ziemia Pszczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone.