Go to: tresc | menu

STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"

  • Powiat pszczyński
  • Suszec
  • Miedźna
  • Pawłowice
  • Goczałkowice-Zdrój
  • Pszczyna
  • Kobiór
  • Bojszowy
  • Orzesze
  • Wyry
  • Bieruń
  • Ornontowice
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

new8zachód słońca A. Siudyżubry i dąb K. Sektarybitwy K. Sektastudzionka rzepak J.Cisło
Podsumowanie projektu KREATOR

Podsumowanie projektu KREATOR

Poniedziałek, 4 czerwca 2012 r.

Zakończyła się realizacja wspólnego projektu trzech Lokalnych Grup Działania  „Ziemia Pszczyńska", "Morawskie Wrota" oraz LYSKOR pod nazwą KREATOR czyli Kreatywnie Razem Eksponujemy Ambitnie Tworzone Oryginalne Rękodzieła.

Efekty rocznej realizacji projektu przedstawiono 29 maja 2012 r. w Turzy Śl. podczas Konferencji „KREATOR połączyła nas pasja" zamykającej projekt. W konferencji udział wzięło ok. 100 osób, głównie lokalnych twórców z terenu partnerskich LGD, a także Jagoda Kulasiewicz z Pracowni Haftu i Rękodzieła BAUBISA z Gliwic, Paweł Wierzbicki z Centrum Edukacyjnego Rękodzieła CERBUD z Wołczyna, klub „PIKOTKI" z Rydułtów, Agata Tucka-Marek oraz przedstawiciele poszczególnych LGD.

W przeciągu roku wspólnie promowano lokalne rękodzieło na jarmarkach i dożynkach m.in. na Ogólnopolskich Dożynkach w Częstochowie oraz na targach AGROTRAVEL w Kielcach.

Podczas 7-miu zajęć promocyjno-warsztatowych aktywnie tworzono rękodzieła z kilkunastu dziedzin. Każde spotkanie nie tylko pozwoliło twórczo spędzić czas, ale było także okazją do integracji różnych środowisk. Powstawały prace, które teraz są ozdobą naszych domów, miejsc pracy czy posłużyły jako podarunek dla najbliższych.

Osobą, która również podczas konferencji zabrała głos była Barbara Szweda, jedna z najaktywniejszych rękodzielniczek, reprezentująca LGD „Ziemia Pszczyńska". Pani Basia zwróciła głównie uwagę na możliwość nawiązania ciekawych, owocnych znajomości z innymi rękodzielnikami oraz wymiany dobrych praktyk za pośrednictwem projektu. Jak sama przyznaje, jej postać stała się bardziej rozpoznawalna na terenie ziemi pszczyńskiej, w wyniku czego otrzymuje szereg propozycji dotyczących współpracy i promocji swoich wyrobów.

Grażyna Hurny - jako osoba zajmująca się oryginalną dziedziną rękodzieła, mianowicie patchwork'iem, opowiedziała o swojej przygodzie z KREATOREM oraz o zaangażowaniu w projekt „Kołderka za jeden uśmiech" polegającym na szyciu kołderek -przytulanek dla dzieci chorych, niepełnosprawnych w trudnej sytuacji życiowej.

Podczas konferencji była również możliwość samodzielnego wykonania wazonika, świecznika... na kole garncarskim. Paweł Wierzbicki z Centrum Edukacyjnego Rękodzieła CERBUD z Wołczyna opowiedział o Centrum i swojej przygodzie z ceramiką. Następnie wprowadził wszystkich uczestników w tajniki pracy na kole. Zainteresowanie było bardzo duże, a uczestnicy zabrali sobie do domu własnoręcznie wykonaną pamiątkę.

Całej Konferencji towarzyszyła wystawa prac rękodzielniczych.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom projektu talentu oraz życzymy kontunuacji twórczej pasji.

 

                                      Szczegóły na www.lgdkreatywni.pl

Galeria

powrót
strony www
Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
PROW śląskie
Kreator
FESTIWAL POLEKU
Bee Friends
Akademia Ziemi Pszczyńskiej
Stacja Regeneracja
EDU PARK
© 2011-2024 LGD Ziemia Pszczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone.