Go to: tresc | menu

STOWARZYSZENIE Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"

  • Powiat pszczyński
  • Suszec
  • Miedźna
  • Pawłowice
  • Goczałkowice-Zdrój
  • Pszczyna
  • Kobiór
  • Bojszowy
  • Orzesze
  • Wyry
  • Bieruń
  • Ornontowice
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

30lecie LEADERa

operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD

P1. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE RÓŻNE

I. Podejmowanie działalności gospodarczej

  • Dawid Grzelski - uruchomienie działalności gospodarczej świadczącej usługi w zakresie innowacyjnego czyszczenia maszyn i urządzeń przemysłowych
  • Radosław Bizoń - Analiza energetyczna budynku jednorodzinnego, jako droga do sprzedaży zielonych źródeł energii
  • Piotr Strządała - Utworzenie wypożyczalni przyczep samochodowych i lawet
  • Łukasz Zuber - Utworzenie działalności gospodarczej w zakresie usług weterynaryjnych
  • Tomasz Fojcik - Podjęcie działalności gospodarczej - pod nazwą "HVAC-TECH" obejmującej: Projektowanie w specjalności instalacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii, sieci, instalacji grzewczych, wentylacyjnych z odzyskiem ciepła oraz wod-kan.
  • Wojciech Połap - Uruchomienie działalności gospodarczej FOTO WP Wojciech Połap
  • Sławomir Łuka - Rozpoczęcie działalności szklarskiej
  • Arkadiusz Opołka - Podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej
  • Łukasz Majorowski - Innowacyjne podejście do doradztwa
  • Aleksandra Szwarc - STUDIO MILLION Aleksandra Szwarc
  • Paweł Lasek - Innowacyjne eko-czyszczenie. Uruchomienie działalności gospodarczej pod nazwą Mobilne Centrum Czystości Paweł Lasek
  • Zbigniew Janosz - "Uruchomienie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym mającej w swojej ofercie sprzedaż kwiatów ciętych, doniczkowych i artykułów dekoracji wnętrz (figurek gipsowych, obrazków, ramek na zdjęcia, serwetników, świec, świeczników itp.) oraz innowacyjne usługi w zakresie haftu (na materiałach tekstylnych - tkaninach, dzianinach itp.)"
  • Ewa Kos - Rozpoczęcie działalności gospodarczej poprzez świadczenie usług fotograficznych.
  • Marta Jędrzejczyk - Uruchomienie innowacyjnej działalności „Praktyczny dietetyk" z wykorzystaniem najnowszych technologii do produkcji filmów instruktażowych w zakresie opieki na każdym etapie zdrowego odżywiania.
  • Daria Wilkosz - Podjęcie działalności gospodarczej ,,mobilna myjnia samochodowa,,
  • Sylwia Polak - Podjęcie działalności gospodarczej pod nazwą "SIGMA-INST" polegającej na projektowaniu instalacji i sieci sanitarnych
  • Filip Malinowski - Podjęcie działalności gospodarczej Filip Malinowski „Malinowe Prodakszyns", której przedmiotem będą usługi w zakresie realizacji audiowizualnych.
  • Michał Olczyk - Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami
  • Daria Burman -  Nowoczesne studio fotograficzne Daria Burman
  • Jakub Madej - Rozpoczęcie działalności gospodarczej pod nazwą Green Passion Jakub Madej
  • Klaudia Folek - Rozpoczęcie działalności gospodarczej oferującej usługi budowlane - wykonywanie gładzi metodą natryskową oraz malowania metodą hydrodynamiczną, wypożyczalnię sprzętu budowlanego.
  • Joanna Świgoń-Greń - Zwiększenie innowacyjności artystycznej na terenach pozamiejskich, poprzez szerszy dostęp do usług fotograficznych z zachowaniem dziedzictwa historycznego
  • Michał Lukasek - Świadczenie usług autodetailingu
  • Marcin Rosa - Uruchomienie działalności gospodarczej pod nazwa Magic Weld Marcin Rosa
  • Łukasz Ligas - Założenie biura projektowego
  • Angelika Żuralska - Uruchomienie innowacyjnej działalności Angelika Żuralska Przestrzeń - Mobilny Trening Rozwoju Osobistego.
  • Paulina Polus-Jeleń - Innowacje w mobilnej kosmetyce
  • Adam Kokot - Podjęcie działalności gospodarczej "Black Light Events" świadczącej usługi z zakresu obsługi technicznej imprez z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań

II. Rozwijanie działalności gospodarczej

  • NATALIA Sp. z o.o. - Rozwój przedsiębiorstwa Natalia sp. z o.o. poprzez zwiększenie zatrudnienia i skali działalności
  • Ryszard Swoboda - Zakup maszyny do sodowania
  • Marek Górka - "Każdy lubi, kiedy się zieleni - zakup nowoczesnego wyposażenia do utrzymania terenów zielonych"
  • PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO HANDLOWO PRODUKCYJNE"INGER" GRZEGORZ KOŁECZKO - Rozwój firmy geodezyjnej poprzez zakup specjalistycznych urządzeń pomiarowych
  • MET SZYK J SEKTA D GRYGIERCZYK SPÓŁKA JAWNA - Udoskonalenie procesu produkcyjnego w Met-Szyk J. Sekta, D. Grygierczyk Spółka Jawna
  • Szpyra Katarzyna Studio Urody - Suszec stolicą piękności - rozwój firmy Szpyra Katarzyna Studio Urody poprzez zakup innowacyjnych urządzeń kosmetycznych
  • PROFI M TEC PSG SILESIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Rozwój firmy PROFI M TEC PSG SILESIA SP Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
  • Michał Mika - Innowacyjny system przesyłu i przetwarzania dźwięku szansą na rozwój firmy.
  • ŻEMŁA MATEUSZ PROFI M TEC - Zwiększenie konkurencyjności firmy ŻEMŁA MATEUSZ PROFI M TEC - nowe miejsca pracy w przedsiębiorstwie.
  • P.P.U.H. BRAM-STALL ARKADIUSZ MACHULIK - BUDOWA HALI STALOWEJ SKŁADOWO- MAGAZYNOWEJ W CELU ROZSZERZENIA OFERTY HANDLOWEJ
  • Pracownia "Żywokost" Waldemar Szendera - Rozwój działalności gospodarczej poprzez zakup innowacyjnych urządzeń oraz utworzenie miejsca pracy.
  • Faktoria AB Sp.z o.o. - Podniesienie konkurencyjności firmy Faktoria AB Sp.z. o.o poprzez utworzenie innowacyjnego działu projektowego
  • POWERBUD Tomasz Jamróz - Nowoczesny sprzęt dla rozwoju firmy POWERBUD
  • FEP POLSKA Spółka Akcyjna - Rozwój firmy FEP POLSKA S.A.
  • SIEDLARZ PAWEŁ GRANDPOL - Rodzinny ośrodek szkolenia i terapii psów
  • Piech Michał ALUSTAL - Dostosowanie obiektu magazynowego celem dywersyfikacji przedsiębiorstwa "PIECH MICHAŁ ALUSTAL" i rozwinięcia oferty handlowej, a tym samym stworzenie nowego miejsca pracy.
  • DRAPKO MICHAŁ PASZEK - Rozwijanie działalności poprzez wdrożenie usług budownictwa inżynieryjnego - zakup maszyny budowlanej.
  • Dawid Godziek - Rozwój firmy Dawid Godziek poprzez wprowadzenie nowych usług i wzrost zatrudnienia
  • RAC RESEARCH AND CONSTRUCTION POLSKA BRYŁA SPÓŁKA JAWNA - Rozwój firmy RAC RESEARCH AND CONSTRUCTION POLSKA BRYŁA SPÓŁKA JAWNA
  • Bewolf Manufacture Marcin Świerczek - Rozwój działalności gospodarczej poprzez zakup środków trwałych
  • SIEDLARZ PAWEŁ GRANDPOL - Gabinet rehabilitacji psów
  • F.H.U. Dulemba Jarosław Dulemba - Podniesienie konkurencyjności rynkowej przedsiębiorstwa F.H.U. Dulemba Jarosław Dulemba poprzez zakup nowej generacji piaskarki do innowacyjnego
  • Pless-Bram Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Zakup środków trwałych: podnośnika nożycowego i podnośnika przegubowego oraz podniesienie kompetencji pracowników w celu rozwoju prowadzonej
  • Meteolab Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Meteorologiczny System Powiadamiania o Anomaliach Pogodowych dla Rolnictwa z modułem integracji z systemem Dział Przeciw-gradowych oraz Radarem

 

P2. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE - PRODUKTY/ USŁUGI LOKALNE

I. Podejmowanie działalności gospodarczej

  • Alina Smaga - Utworzenie pracowni krawieckiej
  • Justyna Dulemba - Uruchomienie działalności gospodarczej w zakresie produkcji rękodzieła artystycznego promującego region oraz popularyzującego wzornictwo ludowe
  • Dorota Kroczek - Utworzenie salonu fryzjerskiego i pielęgnacyjnego dla zwierząt (grooming) w Pawłowicach

 

II. Rozwijanie działalności gospodarczej

  • RIM spółka cywilna Marek Ryguła, Rafał Ostrowski - Zwiększenie udziału lokalnych produktów kulinarnych w ofercie firmy RIM w celu rozwinięcia skali działalności firmy
  • Gruchlik Waldemar FHU SABREX - Rozwój firmy poprzez adaptację budynku na potrzeby restauracji
  • Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "Chrobok-Klimczok" Jolanta Chrobok, Stanisław Klimczok, Justyna Dróżdż spółka cywilna - Promowanie lokalnych produktów ziemi pszczyńskiej poprzez inwestycję w piekarni.
  • ŁUKASZ NYCZ USŁUGI STOLARSKIE - Nowoczesne stolarstwo - tradycyjne gatunki drzew z obszaru LGD ZP

 

P3. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA - RYNKI ZBYTU, SIECI WSPÓŁPRACY, MARKA LOKALNA

 

  • Fundacja Puk Puk - Nowe produkty na rynku lokalnym dzięki współpracy Fundacji PUK PUK i firmy Termont
  • SZCZYGIEŁ MAŁGORZATA PUB "PIWNICA" ZAJAZD JAJOSTY - Zista i torta -współpraca na rzecz rozwoju

 

P4. INFRASTRUKTURA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU - TURYSTYKA, REKREACJA

  • Gmina Bojszowy - Przebudowa placu zabaw wraz z budową siłowni zewnętrznej na terenach rekreacyjnych w Bojszowach Nowych
  • Gmina Kobiór - Budowa wielofunkcyjnej wiaty turystyczno-rekreacyjnej na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze
  • Gmina Pawłowice - Przebudowa obiektów sportowych - boisk wielofunkcyjnych
  • Gmina Kobiór - Budowa gminnego placu zabaw przy ulicy Rubinowej w Kobiórze
  • Gmina Miedźna - "Budowa niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Wola"
  • Gmina Wyry - Budowa placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu przy ul. Wagonowej w Wyrach w miejscowości Wyry
  • Gmina Wyry - Budowa placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu przy ul. Dębowej w Gostyni
  • Gmina Bieruń - Budowa ścieżek rowerowych w Bieruniu przeznaczonych do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki
  • Gmina Ornontowice - Budowa bulodromu i siłowni na świeżym powietrzu wraz zagospodarowaniem terenu w rejonie Parku Gminnego
  • Gmina Pszczyna - Stworzenie niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej w sołectwach gminy Pszczyna
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Studzienicach - Przebudowa sceny i sali w ogólnodostępnym obiekcie pełniącym funkcję rekreacyjną przy ulicy Klemensa Szewczyka w Studzienicach
  • Gmina Goczałkowice-Zdrój - Stworzenie niekomercyjnego miejsca aktywnego wypoczynku i rekreacji z edukacyjnym placem zabaw
  • Miasto Orzesze - Budowa i przebudowa ogólnodostępnej infrastrktury aktywnego wypoczynku na terenie miasta Orzesze
  • Ludowy Klub Sportowy ZNICZ Jankowice - Przebudowa ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej LKS ZNICZ Jankowice wraz z zapleczem, poprzez modernizację toalet, łaźni, szatni i magazynu
  • Gmina Bieruń - Budowa ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki.
  • Gmina Miedźna - Przebudowa niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie sołectwa Góra
  • Gmina Miedźna - Przebudowa infrastruktury rekreacyjnej - plac zabaw w Górze
  • Gminne Towarzystwo Sportowe Bojszowy - Budowa Skateparku przy ul. Gościnnej w Bojszowach
  • Gmina Pawłowice - Budowa sceny z zadaszeniem i widownią w Pielgrzymowicach
  • Gmina Wyry - Budowa otwartej strefy aktywności w Wyrach przy ul. Markiela
  • Gmina Kobiór - Budowa infrastruktury aktywnego wypoczynku przy ul. Rzecznej w Kobiórze poprzez wykonanie obiektów małej architektury, ogrodzenia i miejsc postojowych
  • Gmina Bieruń - Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie Gminy Bieruń
  • Miasto Orzesze - Budowa i przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury aktywnego wypoczynku na terenie miasta Orzesze - boisko wielofunkcyjne w Orzeszu - Zawiści
  • Gmina Ornontowice - Wykonanie kina plenerowego w Amfiteatrze Parkowym

 

P5. OFERTA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE

I. Podejmowanie działalności gospodarczej

  • Tomasz Szczygieł - Mała gastronomia w Bieruniu
  • Krystyna Piech - Nowa jakość rozrywki na Ziemi Pszczyńskiej
  • Mariusz Śleziński - Centrum aktywnego wypoczynku
  • Agnieszka Chlebowska - Nauka jazdy konnej "U Walecznego" - Gilowice
  • Ryszard Radwański - Uruchomienie działalności gospodarczej świadczącej lokalne usługi turystyczno-rekreacyjne w postaci pokoi gościnnych (miejsc krótkotrwałego zakwaterowania)
  • Mateusz Odrobiński - Maszyny wendingowe narzędziem rozwoju turystyki i rekreacji w gminie Miedźna
  • Alicja Majorowska - Wypożyczalnia dronów
  • Mateusz Grzechnik - Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie organizacji imprez okolicznościowych i rekreacyjnych

 

II. Rozwijanie działalności gospodarczej

  • WITOSZ PIOTR VENITA Dystrybucja EPART - Rozbudowa istniejącego lokalu gastronomicznego wraz z instalacjami wewnętrznymi (wod-kan, centralnego ogrzewania, elektryczną i gazową)
  • "MUSIOLIK" Jan Musiolik - Suszeckie dmuchańce
  • PPHU KUBAN S.C. Kamil Kubański, Paweł Suchy - Rozwój działalności poprzez uruchomienie SPA
  • Jakub Zygmunt Holiday Ticket - Rozwój działalności gospodarczej Jakub Zygmunt Holiday Ticket o ekologiczną wypożyczalnię sprzętu turystyczno-rekreacyjnego.

 

P6. SIECI AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

 

P7. SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ ROZWOJU - INTEGRACJA SPOŁECZNA

  • Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski - Polisensoryczne warsztaty z zakresu hortiterapii w przestrzeni warsztatowej ogrodu sensorycznego na terenie PZN Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży "Zameczek" w Rudołtowicach.

 

P8. SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ RODZINY - WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZE

I. Podejmowanie działalności gospodarczej

  • Wojciech Bałuch - Akademia Piłki Nożnej
  • Klaudia Szostak - OTI Ośrodek terapii indywidualnej - własna firma i wsparcie dla lokalnej społeczności
  • Agata Szymańska - Stalmach - podjęcie działalności dietetycznej
  • Anna Lachowicz - Uruchomienie działalności gospodarczej - nauka języka niemieckiego
  • Monika Piórko  - Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie poprawy kondycji fizycznej osób zamieszkałych na terenie Gminy Pszczyna
  • Dorota Zywert - Uruchomienie innowacyjnej działalności o charakterze prozdrowotnym "IntegraMed" z wykorzystaniem technologii fal elektromagnetycznych
  • Mateusz Wolski - Utworzenie przedsiębiorstwa w branży sportowo-rekreacyjnej

 

II. Rozwijanie działalności gospodarczej

  • Agnieszka Czmajduch - Zakup wyposażenia oraz wykonanie niezbędnych prac budowlanych w związku z rozwojem gabinetu odnowy biologicznej i fizjoterapii
  • DG & JG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Nowy żłobek w miejscowości Poręba - rozwój usług opiekuńczych na obszarze LGD Ziemia Pszczyńska
  • Target Agnieszka Filek - Rozwój usług społecznych na obszarze LGD Ziemia Pszczyńska poprzez rozszerzenie oferty przedsiębiorstwa o szkolenia komputerowe i zawodowe
  • RehaSon Aleksandra Sondej - Budowa Ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka
  • NZOZ MEDIDENT dr n.med. Agnieszka Homa­-Kurczab NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK MAJA  Agnieszka Homa­-Kurczab NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE MAJA Agnieszka Homa­-Kurczab - Rozwój usług prozdrowotnych związanych z opieką stomatologiczną w Goczałkowicach - Zdroju.
  • Justart Justyna Dulemba - Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa dzięki uruchomieniu usług hipoterapeutycznych.
  • AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ WOJCIECH BAŁUCH - Usługi animacyjne i czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu LGD Ziemia Pszczyńska
  • Fundacja Puk Puk - Rozwój przedsiębiorczości społecznej poprzez wynajem przyrządów terapeutycznych dla dzieci i dorosłych

 

P9. KUŹNIA KAPITAŁU LUDZKIEGO I SPOŁECZNEGO

 

  • Gmina Bojszowy - Bojszowy - 650 lat wspólnoty nad brzegami Wisły - Gostyni - Pszczynki i Korzyńca (1368-2018)
  • Gmina Pszczyna - Innowacyjne podejście do podniesienia kompetencji cyfrowych dzieci w oparciu o lokalne zasoby.
  • Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach - Organizacja warsztatów szkła artystycznego wraz z wyposażeniem pracowni.

 

P10. LOKALNY EKO-BALANS, NOWA ENERGIA, DOBRY KLIMAT

 

  • Fundacja Ekon - Eko Kampania Społeczna "Ludzie przed Ludźmi chronią przyrodę"
  • Fundacja Ekon - Jestem Eko - Żyję Eko

 

P11. DZIEDZICTWO LOKALNE ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ -
ZASOBY MATERIALNE, INFRASTRUKTURA

 

  • Parafia Rzymskokatolicka Świętej Katarzyny w Pielgrzymowicach - Prace konserwatorskie i restauratorskie polichromii ścian, stropu i fasety prezbiterium
  • Miasto Orzesze - Zachowanie elementów lokalnego dziedzictwa kulturowego w Orzeszu - budowa i przebudowa niekomercyjnej infrastruktury społeczno-kulturalnej

 

P12. DZIEDZICTWO LOKALNE ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ - NIEMATERIALNE

 

  • Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu - Wydanie 1200 niepublikowanych pieśni ludowych regionu pszczyńskiego ze zbiorów Mariana Cieśli
  • Powiat Pszczyński - Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe ziemi pszczyńskiej - wydanie publikacji oraz filmu o powiecie pszczyńskim
  • Gmina Pszczyna - FESTIWAL PSZCZYŃSKICH MASZKIETÓW "CHOCHLA 2019"

 

 

 

 

strony www
Unia Europejska
Ministerstwo Rolnictwa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
PROW śląskie
Kreator
FESTIWAL POLEKU
Bee Friends
Akademia Ziemi Pszczyńskiej
Stacja Regeneracja
© 2011-2021 LGD Ziemia Pszczyńska Wszelkie prawa zastrzeżone.